طرز تهیه غذا با سرخ کن بدون روغن

طرز تهیه کوکی جو پرک و چیپس شکلات با سرخ کن بدون روغن

طرز تهیه کوکی جو پرک و چیپس شکلات با سرخ کن بدون روغن

طرز تهیه کوکی جو پرک و چیپس شکلات با سرخ کن بدون روغن بسیار آسان است. امروزه با توجه به فوائد و خاصیت جو پرک اقبال به به شیرینی جو پرک بیشتر شده است. شیرینی جو پرک انواع مختلفی دارد، که همراه با چیپس شکلات یکی از مدل‌های آن است. همینطور استفاده از سرخ کن بدون روغن در ایران و جهان رو به گسترش است. در ادامه به طرز تهیه کوکی طرز تهیه کوکی جو پرک و چیپس شکلات با سرخ کن بدون روغن خواهیم پرداخت.

کوکی جو پرک و چیپس شکلات داخل سرخ کن بدون روغن

کوکی جو پرک و چیپس شکلات داخل سرخ کن بدون روغن

در مطالب مختلف دیگری به طرز تهیه غذاهای مختلف و شیرینی های مختلف با سرخ کن بدون روغن در آینده خواهیم پرداخت. در بخش پایین مطلب بخشی از این مطالب را آورده‌ایم. حال بپردازیم به آموزش امروز که طرز تهیه شیرینی جو پرک با چیپس شکلات توسط سرخ کن بدون روغن است. همانطور در مطلب سرخ کن بدون روغن چیست؟ و آیا سرخکن بدون روغن اشعه دارد؟ به سلامتی این دستگاه پرداختیم. پس با خیال راحت می‌توانید از استفاده آن لذت ببرید.

پخت شیرینی جو پرک و چیپس شکلات با سرخ کن بدون روغن

در بخش زیر مواد لازم شیرینی جو پرک با چیپس شکلات را قرار دادیم. این مواد برای 60 عدد کوکی مناسب است. همینطور مدت آماده سازی مواد اولیه پخت این شیرینی با این روش 20 دقیقه است. همینطور زمان پخت این شیرینی 10 دقیقه است.

کوکی جو پرک و چیپس شکلات در سرخ کن بدون روغن

کوکی جو پرک و چیپس شکلات در سرخ کن بدون روغن

مواد اولیه

 • کره نرم شده<===>یک پیمانه
 • شکر<===>سه چهارم پیمانه
 • شکر قهوه‌ای<===>سه چهارم پیمانه
 • تخم مرغ بزرگ<===>۲ عدد
 • عصاره وانیل<===>۱ قاشق چای خوری
 • پرک جو دوسر<===>۳ پیمانه
 • آرد چند منظوره<===>یک دوم پیمانه
 • مخلوط پودینگ وانیل فوری<===>۱ جعبه
 • جوش شیرین<===>۱ قاشق چای خوری
 • نمک <===>۱ قاشق چای خوری
 • چیپس شکلات کم شیرین<===>۲ پیمانه
 • آجیل خورد شده <===>۱پیمانه
پخت کوکی جو پرک و چیپس شکلات با سرخ کن بدون روغن

پخت کوکی جو پرک و چیپس شکلات با سرخ کن بدون روغن

دستور پخت کوکی جو پرک و چیپس شکلات با سرخ کن بدون روغن

ابتدا دمای اولیه ایرفرایر 160 درجه سانتی‌گراد باید باشد. در یک کاسه بزرگ کره نرم شده و شکر را بریزید. و سپس شروع به مخلوط کردن نمایید. این کار را تا زمانی که مخلوط سبک و نرم شود ادامه می‌دهید. تخم مرغ و وانیل را اضافه کرده و ۵ تا ۷ دقیقه با سرعت هم بزنید. (به شکل خامه پف کرده در بیاید). در کاسه‌ای دیگر پرک جو دوسر، مخلوط پردینگ، جوش شیرین. آرد و نمک را مخلوط کنید.

به تدریج کرم میکس شده را به آن اضافه می‌کنید. و در آخر شکلات چبپسی و آجیل را به آن اضافه کنید و هم بزنید. خمیر بدست آمده برای شیرینی جو پرک با چیپس شکلات را با قاشق غذا خوری بر روی سینی فر پهن کنید. به آرامی مخلوط را در تمام سینی صاف و به ضخامت ۱ اینج برسانید. سپس ان مواد را به دلخواه و مورد نظرتان قسمت کنید. سپس آنها را بردارید. و در سینی چرب شده سرخ کن بدون روغن بچینید.

کوکی جو پرک و چیپس شکلات

کوکی جو پرک و چیپس شکلات

و در ادامه این مواد را داخل سرخ کن بدون روغن بگذارید، تا آماده و پخته شود. مواد را تا زمانی که قهوه‌ای روشن باشد در دستگاه می‌ماند که زمانی حدود ۸ الی ۱۰ دقیقه لازم است. بعد از پخت کوکی‌ها را بیرون بیاوید. و بگذارید خنک شود و سپس نوش جان کنید. امیدوارم از پخت این کوکی خوشمزه رژیمی در سرخ کن رژیمی و بدون روغن لذت برده باشید.

ویدیو پخت کوکی جو دوسر با شکلات توسط سرخ کن بدون روغن

در بخش بالا توضیخات طرز تهیه کوکی جو پرک و چیپس شکلات با سرخ کن بدون روغن را مشاهده کردید. در این قسمت همین روند را بصورت ویدیویی مشاهده می‌نمایید.

دستور پخت غذاهای متنوع با سرخ کن بدون روغن

شما براحتی می‌توانید انواع غذاها را با ایرفرایر تهیه کنید. در بخش طرز تهیه غذا با سرخ کن بدون روغن لیست مطالب منتشر شده را مشاهده نمایید. در مجله سایت اینترنتی بدون روغن طرز تهیه میگو با طعم سیر، پخت دونات و پختن براونی با سرخکن بدون روغن پرداختیم.

منبع: tasteofhome

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *