راهنمای خرید لوازم آشپزخانه

نظم دهنده داخل یخچال چیست؟

نظم دهنده داخل یخچال چیست؟

محل نگهداری انواع مختلف مواد غذا در یخچال برای اطمینان از سالم ماندن آنها برای خوردن مهم است. نگهداری صحیح مواد غذايي در یخچال به جلوگیری از انتشار باکتری‌های مضر از غذاهای خام به غذاهای آماده کمک می‌کند. مرتب کردن وسایل آشپزخانه همیشه مشکل خانه است. یخچال نیز! علاوه بر اين با نظم دهنده داخل یخچال به سرعت و به راحتی مي‌توانيد آنچه را که نیاز دارید، پیدا کنید. همچنین شلف داخل یخچال می‌تواند به شما کمک کند تا غذای خود را تازه نگه دارید و از فاسد شدن مواد غذايي جلوگیری کنید. در اين محتوا تلاش كرده‌ايم به معرفي شلف داخل یخچال، پاسخ سوال نظم دهنده داخل یخچال چیست؟، انواع نظم دهنده داخل یخچال، مرتب کردن داخل یخچال و نكاتي براي نظم دادن به مواد غذايي یخچال بپردازيم.

تصویر نظم دهنده داخل یخچال چیست؟

تصویر نظم دهنده داخل یخچال چیست؟

در مطلبی دیگر در فروشگاه اینترنتی بدون روغن به موضوع نظم دهنده داخل کابینت چیست؟ پرداختیم.

شلف داخل یخچال چیست؟

نظم دهنده داخل یخچال به معنای دسترسي راحت تر و صرفه جویی بیشتر در مواد غذایی است. شلف داخل یخچال از جنس پلاستيك شفاف و شيشه ساخته مي‌شوند تا محتواي درون آن مشخص شود. آنها معمولاً ارتفاع متناسب با داخل يخچال دارند. هیچ ابزار برای نصب شلف داخل یخچال مورد نياز نيست. فقط كافي است یخچال خودتان را اندازه بگیرید.

انواع نظم دهنده داخل یخچال

انواع مختلفی از انواع نظم دهنده داخل یخچال وجود دارد. مي‌توانيد متناسب با نیازهای خودتان آنها را انتخاب كنيد. انواع نظم دهنده داخل یخچال به شرح زير است:

انواع نظم دهنده داخل یخچال

انواع نظم دهنده داخل یخچال

  • سبدهای داخل یخچال:

سبدهای نظم دهنده برای نگهداری اقلامی مانند میوه‌ها و سبزیجات كاربرد دارند. سبدها را می‌توان در قفسه‌های یخچال یا در کشو در پایین یخچال قرار داد.

  • ظروف:

ظروف برای نگهداری اقلامی مانند ماست، پنیر و غيره مناسب هستند. همچنین ظروف برای نگهداری غذای باقیمانده كاربرد دارند.

  • قفسه‌ها:

قفسه‌ها راهی مناسب برای اضافه کردن فضای ذخیره‌سازی به یخچال است. آنها را می‌توان برای نگهداری اقلامی مانند نوشیدنی‌ها، سس‌ها و چاشنی‌ها استفاده کرد.

نظم دهنده نوشيدني داخل یخچال

نظم دهنده نوشيدني داخل یخچال

  • کشوها:

کشوها برای نگهداری اقلامی مانند میوه‌ها، سبزیجات و گوشت مناسب هستند.

  • تقسیم کننده‌ها:

جداکننده‌ها راهی عالی برای سازماندهی قفسه‌ها و کشوهای یخچال هستند. جداکننده‌ها مناسب براي جداسازي اقلام مي‌باشند و فضای یخچال را به حداکثر مي‌رسانند.

مرتب کردن داخل یخچال

در هنگام مرتب کردن داخل یخچال، در قفسه بالايي بایستی غذاهای آماده مانند غذاهای بسته بندی شده، باقیمانده غذاها، گوشت‌های پخته شده و سالادهای آماده را نگهداری کنید. همه اين مواد غذايي بايستي پوشیده باشند و یا در ظروف در بسته نگهداری شوند تا از آلودگی آنها جلوگیری شود. غذاهای آماده در بالای یخچال و به دور از غذاهای خام نگهداری كنيد تا باکتریهای مضر نتوانند از غذای خام به غذای پخته شده منتقل شوند. بنابراين بهترين نظم دهنده داخل یخچال در بخش ظروف هستند.

نظم دهنده داخل یخچال

نظم دهنده داخل یخچال

قفسه میانی یخچال بهترین مکان برای نگهداری محصولات لبنی مانند پنیر، کره، خامه، ماست، دسر و تخم مرغ است. قفسه میانی در دسترس‌ترین قفسه‌ای که در آن همه چیز گذاشته می‌شود و در نتيجه اين بخش منجر به آشفتگی در یخچال می‌شود.

و قفسه پایینی یخچال سردترین قسمت یخچال است، بنابراین برای نگهداری گوشت خام، مرغ و ماهی در ظروف در بسته مناسب است. قفسه پایینی یخچال برای تنظیم رطوبت، دما و گردش هوا طراحی شده‌اند و برای نگهداری میوه‌ها و سبزیجات مناسب است. بنابراين بهترين نظم دهنده داخل یخچال در بخش سبدها هستند.

نظم دهنده میوه داخل یخچال

نظم دهنده میوه داخل یخچال

درب یخچال گرم‌ترین قسمت یخچال است، بنابراین برای نگهداری غذاهایی که به سرعت فاسد نمی‌شوند، مانند آبمیوه، سس مایونز، سس کچاپ، مربا و سایر شیشه‌ها یا بطریهای چاشنی یا غذاهای کنسرو شده مناسب مي‌باشند. این اقلام نسبت به سایر مواد غذایی فاسد شدنی‌تر، ماندگاری بیشتری دارند. دمای درب یخچال بیشترین نوسان را دارد، بنابراين براي تخم مرغ مناسب نيست.

نظم دهنده درب يخچال

نظم دهنده درب يخچال

نكاتي براي نظم دادن به مواد غذايي یخچال

 براي مرتب کردن داخل یخچال اقلامی را که بیشتر استفاده می‌کنید، در قفسه‌ها و کشوهای آسان براي دسترسي قرار دهید. اقلام را گروه بندی کنید. این به شما کمک می‌کند تا آنچه را که به دنبال آن هستید، به سرعت پیدا کنید. از فضای عمودی یخچال استفاده کنید. براي اين منظور از قفسه‌ها و جداکننده‌ها برای اضافه کردن فضای ذخیره‌سازی به یخچال استفاده کنید. یخچال خودتان را به طور مرتب تمیز کنید. این امر به جلوگیری از فاسد شدن مواد غذايي و ایجاد بوی بد در یخچال کمک می‌کند.

نظم دهنده تقسیم کننده‌ها داخل یخچال

نظم دهنده تقسیم کننده‌ها داخل یخچال

هنگام انتخاب شلف داخل یخچال مهم است كه اندازه یخچال‌تان توجه كنيد. نظم دهنده یخچالي را انتخاب می‌کنید که در یخچال شما جا شود. همچنين نظم دهنده یخچالي را انتخاب کنید که متناسب با نیازهای شما باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *